Ankieta - "Program dla szkół"
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach, zwraca się z uprzejmą prośbą o rozesłanie linku lub przekazanie informacji o ankiecie elektronicznej, oceniającej zrealizowane przez KOWR działania związane z promocją „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2018/2019 http://www.kowr.gov.pl/ankieta/5
Ankieta jest skierowana do rodziców dzieci, szczególnie w wieku szkolnym objętych „Programem dla szkół”. Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 24 listopada br.
Zależy nam na zebraniu jak największej liczby odpowiedzi, dlatego też, zwracamy się do Państwa o pomoc w dalszej dystrybucji ankiety i z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie w przedmiotowym zakresie.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Oddział Terenowy w Kielcach
Archipelag Skarbów - program profilaktyczny
http://www.archipelagskarbow.eu/
Archipelag Skarbów- program profilaktyczny dla ósmoklasistów, rodziców i nauczycieli
Nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu profilaktycznego ARCHIPELAG SKARBÓW.
Realizacja programu dla uczniów klas ósmych ze Szkół Podstawowych z Gminy Tuczępy odbędzie się w dniach 24-25.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Pacanowie.
W ramach projektu odbędzie się jeszcze szkolenie dla nauczycieli w dniu 23.10 o godz. 14.30 w ZPO w Tuczępach oraz
spotkanie dla rodziców w dniu 23.10 o godz. 15.30 w SP w Tuczępach, na które zapraszamy rodziców nie tylko uczniów ósmej klasy.
Archipelag Skarbów ® to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży z ósmej klasy. Program jest prowadzony przez ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniają grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.
Archipelag Skarbów łączy w sobie trzy najważniejsze cechy dobrej profilaktyki:
- wspiera rodziców i wychowawców w przekazywaniu młodzieży świata wartości,
- jest atrakcyjny dla młodzieży,
- należy do nielicznej grupy programów skutecznych (co zostało udowodnione w badaniach naukowych.
Program jest wpisany do „Systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych” sygnowanego przez najważniejsze agendy Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej (Ośrodek Rozwoju Edukacji, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Instytut Psychiatrii i Neurologii)
Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Archipelag Skarbów ® pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał.
Punktem wyjścia w pracy z młodzieżą jest uświadomienie uczestnikom ich najgłębszych pragnień i marzeń, w tym zwłaszcza marzenia o pięknej, trwałej miłości na całe życie, która nie tylko nigdy się nie skończy, ale z biegiem lat będzie rosła. Trenerzy jasno mówią młodzieży, że ich samych w życiu osobistym interesuje tylko tak pojęta miłość i jeśli w programie będzie mowa o drodze życia, różnych wyborach – to zawsze z myślą o tym, że celem jest wielka i trwała miłość.
Młodzież dobrze rozumie, że do wielkich celów dochodzi się poprzez trudy i wyrzeczenia. Młodzi zdają sobie sprawę, że bardzo trudno jest zbudować trwałą miłość, naprawdę szczęśliwą rodzinę. Doświadczenia Archipelag Skarbów ® pokazują, że uczestnicy programu nie boją się wymagań, wysiłku, pracy nad sobą. Potrzebują tylko logicznego wytłumaczenia, że „opłaca się” te wyrzeczenia ponieść, bo tylko one prowadzą do realizacji marzeń.
W Archipelagu Skarbów ® wykorzystany jest cały wachlarz różnorodnych metod pracy z grupą. Są to udźwiękowione prezentacje multimedialne, krótkie filmiki i muzyka. Są też dynamiczne ćwiczenia, nagradzani z udział nie tylko brawami, ale także prezentami. Młodzież jest angażowana do tego by odpowiadać na pytania, głosować, a nawet śpiewać razem z trenerami „Szantę z Archipelagu Skarbów”. Humor przeplata się z poważnymi treściami w sposób, który daje młodzieży chwile wytchnienia i odreagowania.
Zaproszenie na warsztaty
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
17 października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjną egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 32 uczniów z klas III-VIII. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 26 uczniów. Każdy kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał specjalny certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia’’. Patrol Egzaminacyjny wraz z Koordynatorem udał się na spacer po najbliższej okolicy, do pobliskiej apteki, zakładu fryzjerskiego, do osób sprzedających na placu targowym warzywa i owoce gdzie przepytał ze znajomości tabliczki mnożenia osoby dorosłe. Wyzwanie postawione przez dzieci podjął ksiądz proboszcz Krzysztof Irla oraz panie sprzątaczki z naszej szkoły. Patrol sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia także u przypadkowo spotkanych osób na ulicy. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.
Ewa Kaczmarska
Rekord -Pierwsza Pomoc
„Niech wspaniała integracja będzie również ważną lekcją ratowania życia”
Rekord pobity!!
W naszej szkole 16 października 2019r po raz pierwszy biliśmy rekord pierwszej pomocy. Skąd pomysł? WOŚP od 2013r , w ramach realizacji programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” szkoli nauczycieli, aby Ci uczyli potem dzieci tej ważnej umiejętności. Dzięki temu w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla każdego dziecka. Do tej pory przeszkolonych zostało 3mln dzieci. 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i jako przeszkolony przez WOŚP nauczyciel, zainicjowałam przyłączenie się do akcji bicia rekordu w naszej placówce tego dnia. I udało się. W tym roku byliśmy wśród 144 867 uczniów z całej Polski, którzy jednocześnie podejmowali działania ratujące życie: 2 wdechy i 30 uciśnięć klatki piersiowej. 69 uczniów od klasy I do VIII przez 30 min – od 12.00 do 12.30- z wykorzystaniem 4 fantomów, pokazywało jak należy ratować człowieka. Uczestniczyli w niej również, oglądali i wspierali to zaproszeni goście: dyrekcja, pielęgniarka szkolna, dzielnicowa, sołtys, druhowie strażacy, rodzice, ksiądz, radna, ratownik-kierowca. Na koniec strażacy pokazali sposób udzielania pierwszej pomocy i wynoszenia na noszach poszkodowanego.
Ta akcja zagości już na stałe w naszym szkolnym kalendarzu, gdyż będzie ona okazją do oswajania się uczniów z tym ważnym zagadnieniem i kształtowania u nich właściwych nawyków udzielania pierwszej pomocy. A już 1 czerwca - w Dzień Dziecka – będziemy bić wewnętrzny – nasz szkolny rekord. Tym razem wykażą się uczniowie, którzy teraz obserwowali całą akcję. Aby w październiku cała szkoła podeszła do kolejnego rekordu ogólnopolskiego.
Dziękuję Pani Kamili Jamroży za wsparcie organizacyjne i przygotowanie uczniów , J.Gruszce i I Kapuście za przeszkolenie uczniów.
Koordynator szkolny
Wioletta Kaczmarek
Wycieczka AquaPark Kraków - Wieliczka
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Jesień to idealna pora roku, żeby zacząć czytać książki
Dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu na zakup książek do biblioteki szkolnej, otrzymanemu w ramach wieloletniego programu- "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" – Priorytet 3. Otrzymaliśmy kwotę 15000,00zł.
Nasza biblioteka wzbogaciła się o naprawdę wiele nowości wydawniczych, są to nie tylko lektury z nowego kanonu lektur, ale również słowniki i książki spoza kanonu, cieszące się zainteresowaniem uczniów. Oferta jest naprawdę bogata to ponad 800 pozycji. Każdy nawet najbardziej wymagający czytelnik, znajdzie coś dla siebie.
Dlaczego jesień to idealna pora roku, żeby zacząć czytać książki?
W zasadzie są dwie pory roku, które najbardziej sprzyjają czytaniu — jesień i zima. Jednak najlepszą do tego, żeby zacząć, jest jesień. Dlaczego? Wiosną i latem szkoda nam czasu na siedzenie w domu. Staramy się korzystać z pięknej pogody i długiego dnia, dlatego większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Natomiast jesień to już inna bajka. O godzinie 18 robi się już ciemno. Temperatura spada w okolice 10 stopni. I co nas wita? Dom, w którym musisz zapalić lampę, żeby coś widzieć. Herbata jakoś tak bardziej się uśmiecha z półki. Ulubiony kubek, właśnie ten do herbaty woła do Ciebie — weź mnie.
I tak oto jesiennymi wieczorami często lądujemy w wygodnym fotelu lub na kanapie przykryci miękkim kocem z parującym kubkiem naparu na stoliku obok. Można wtedy zrobić w zasadzie dwie rzeczy. Wziąć do ręki pilota i odpalić film lub serial albo sięgnąć po książkę i zanurzyć się w przyjemnej lekturze.
Dlaczego warto wybrać ten drugi pomysł? Jest to też sposób, żeby nie popadać w chandrę. Nie mamy wtedy poczucia, że bezmyślnie marnujmy czas.
Jeśli natomiast nie czytasz w ogóle albo czytasz niewiele, to jesień jest idealną porą, żeby zacząć. Pozwól sobie na to. Daj sobie tę szansę i zatop się w lekturze. Według nas nie ma przyjemniejszego czasu na czytanie książek jak właśnie w te jesienne wieczory.
Serdecznie zapraszamy:)
Edyta Stefańska
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 11.10.2019 r. o godzinie 11:00 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Następnie przekazała głos uczniom. Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań: Ewy Kaczmarskiej, Kamili Jamroży, Joanny Gruszki, Eweliny Majcher . Młodzi artyści uświetnili ten wyjątkowy dzień przygotowując inscenizację pt. „Uczniowskie gatunki” oraz skecz pt. ”Los nauczyciela”. Występy uczniów zostały wzbogacone o pięknie zaśpiewane piosenki. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Młodzież doceniła i podkreśliła swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. W imieniu Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz całej społeczności szkolnej przedstawiciele z każdej klasy wręczyli kwiaty pani dyrektor. Rada Rodziców przekazała dla całego grona na ręce pani Dyrektor słodki upominek w postaci tortu. Na zakończenie akademii głoś ponownie zabrała pani Dyrektor Grażyna Patrzałek, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Później nastąpiło uroczyste wręczenie nauczycielom i pracownikom obsługi nagród dyrektora szkoły. Życzenia dla pedagogów i pracowników obsługi złożyła również pani sekretarz gminy Stanisława Stolarska.
Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
Ewa Kaczmarska
Sprawozdanie z Nadzoru Pedagogicznego Dyrektora ZPO w Tuczępach
Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów
Szanowni Państwo,
w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.
Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.
E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.
W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MENMEN_i_GIS_Informacja_na_temat_zagrozen_dotyczacych_e-papierosow.docx
Ślubowanie kl.I
Ważnym wydarzeniem w życiu każdego ,,pierwszaka” jest dzień ślubowania, wówczas staje się on pełnoprawnym uczniem szkoły. Tego dnia dzieci zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, gośćmi, uczniami starszych klas, nauczycielami i rodzicami
Dnia 03 października 2019r. pierwszoklasiści swoje święto rozpoczęli Mszą Świętą w miejscowym Kościele, a piękne słowa podczas homilii wygłosił ks. Krzysztof Irla.
Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: ks. Krzysztof Irla, pan Marek Kaczmarek – Wójt Gminy Tuczępy, pani Klaudia Pałka - Przewodnicząca Rady Gminy, pan Mariusz Tymiński - Wiceprzewodniczący Rady Gminy, pan Robert Paszczak - Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Gminy, pani Maria Irla - Kierownik GOPS-u, pani Anna Stępień - Kierownik Centrum Kultury, pan Adam Kolankowski - radny Gminy Tuczępy, Prezydium nowej Rady Rodziców Szkoły: pani Marzena Pałyga, pani Justyna Osińska i pani Anna Bławat oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie. Wszystkich zebranych w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej powitała pani Dyrektor, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której ,,oddała głos”.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali - być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie na prośbę Rodziców pani Dyrektor dokonała ceremonii pasowania, dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” - z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły.
Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej wręczyła uczniom dyplomy.
Następnie delegacja uczniów klasy I wraz z panią Dyrektor, wychowawczynią, panem Wójtem, przewodniczącą Rady Gminy, przewodniczącym Komisji Oświaty i Kultury Rady Gminy oraz przewodniczącą Oddziałowej Rady Rodziców kl. I złożyła kwiaty w kąciku patrona szkoły.
Zgodnie z tradycją rodzice pierwszoklasistów ufundowali krzew, który posadzono na pasie zieleni przed budynkiem szkoły.
Potem było mnóstwo życzeń i prezentów, m.in. od p. Dyrektor, od Przewodniczącej Rady Gminy, od Wójta Gminy, od Kierownika GOPS-u, od Samorządu Uczniowskiego, od Rady Rodziców oraz od starszych kolegów i koleżanek z klas II.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ”słodkie” przyjęcie oraz prezenty dla swoich pociech.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa ślubowania, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.
Sławomira Boroń
Dzień Chłopaka
List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów
Szanowni Państwo
w załączeniu list Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów. Była to najliczniejsza młodzieżowa organizacja konspiracyjna, odwołująca się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej.
Przypominając o wartościach i ideałach, jakie wiążą się ze służbą w harcerstwie, minister Dariusz Piontkowski pragnie zwrócić uwagę na działalność tych organizacji, zachęcając do wspierania ich bieżącej aktywności.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Próbna ewakuacja
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz. 719) w dniu 27.09.2019r. – piątek o godz. 10.00 przeprowadzono w Zespole Placówek Oświatowych w Tuczępach praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji z budynku szkoły na wypadek wystąpienia pożaru. Z budynku szkoły ewakuowano 191 uczniów i 23 pracowników w ciągu 4 min. Kontrolę nad przebiegiem ewakuacji prowadziła st. ogn. mgr inż. Dagmara Wojciechowska z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Buska Zdroju. W protokole kontroli wpisała „ćwiczenia ewakuacyjne przebiegały sprawnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami ppoż – bez uwag”.
dyrektor Grażyna Patrzałek
Akademia wrześniowa "Oblicza wojny to twarze"
„ Oblicza wojny to twarze… Twarze żołnierzy , matek i dzieci” to hasło tegorocznej akademii oddającej hołd i szacunek poległym podczas II wojny światowej. To była wyjątkowa lekcja historii. Oprawa muzyczna w wykonaniu uczennic i uczniów naszej szkoły przeniosła nas w czasy największego lęku o własne życie. Recytacja wierszy wzbudziła wielkie emocje , przeżycia i pozwoliła na chwilę zadumy. Układ choreograficzny pokazujący rozszarpywaną przez wroga Polskę, wycisnął niejedną łzę w oku. Dekoracja, jednakowe stroje występujących oraz możliwość oglądania archiwalnych zdjęć były dopełnieniem lekcji patriotyzmu.
W tym roku uroczystość 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej była wyjątkowa i inna niż w poprzednich latach. Uczniowie z każdej klasy pod opieką wychowawcy przygotowali jeden wiersz i piosenkę o tematyce wojennej. Tworząc niesamowity klimat oddali atmosferę wydarzeń z okresu kampanii wrześniowej 1939 r i II wojny światowej. Akademia zakończyła się pozytywnym przesłaniem, by mieć nadzieję, że nigdy więcej naród polski nie będzie świadkiem ani uczestnikiem wojny. Uroczystość została uwieńczona piosenką Zdzisławy Sośnickiej pt.„ Pamięć”, w trakcie której uczniowie utworzyli kształt krzyża, jako wyraz szacunku i pamięci dla zamordowanych w czasie wojny. Obraz ten spowodował łzy, wzruszenie i drżenie głosu u wielu osób.
Nad całością uroczystości czuwała pani Kamila Jamroży i pani Ewa Kaczmarska.
Zebranie z rodzicami - prelekcja
Cicha przerwa
Poraz pierwszy w naszej szkole odbyła się "cicha przerwa". Głównym celem organizowania tego przedsięwzięcia była próba wyciszenia uczniów z uwagi na obecność na przerwach dzieci nadwrażliwych na hałas. Działanie będzie powtarzane raz w tygodniu do końca roku szkolnego.
Anna Bieniaszewska
PILNE OGŁOSZENIE DO RODZICÓW
W minionym roku szkolnym uczniowie pozostawili w szkole aż 7 dużych worków ubrań. Pomimo wielokrotnych ogłoszeń kierowanych do uczniów i rodziców, nadal nikt nie odebrał większości odzieży. Po raz ostatni zwracamy się z prośbą o odnalezienie w zgromadzonych ubraniach swoich bluz, strojów sportowych, czapek czy koszul. Szkolne Koło Wolontariatu ułatwiło Państwu trochę to zadanie fotografując ok. 50% znalezionej odzieży. Prosimy odszukać na udostępnionych zdjęciach, rzeczy należących do Państwa dzieci.
1 października nie zabrane rzeczy zostaną oddane na rzecz podopiecznych PCK.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Gorąca, ale uczciwa kampania wyborcza + demokratyczne wybory
= Nowy Samorząd Uczniowski
24 września br. odbyły się w pełni demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas II-VIII oraz pracownicy ZPO w Tuczępach wybierali swoich przedstawicieli spośród zgłoszonych kandydatur 3 uczniów: Kacper Kozłowski, Wiktor Kozłowski i Marcel Pałka.
Po ostatecznym podliczeniu oddanych głosów Komisja Wyborcza w składzie: Zuzanna Surdel, Zofia Palmąka, Natalia Opozda, Natalia Wilk, Agnieszka Furtak oraz Julia Kolankowska zaprezentowała wyniki.
Czekają nas „męskie rządy”
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został
Marcel Pałka – 91 głosów
Z-cą Przewodniczącego
Wiktor Kozłowski– 47 głosów
Sekretarzem
Kacper Kozłowski – 19 głosów
GRATULUJEMY
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie