• Dyrektor szkoły wraz z absolwentami.
          • Zakończenie roku 2022/2023

• Z wielką radością pożegnaliśmy rok szkolny 2022/2023. Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele parafialnym w Tuczępach. O godzinie 9.00 wszyscy zebrali się na placu przed szkołą, gdzie pani dyrektor Grażyna Patrzałek powitała zaproszonych gośći, uczniów, ich rodziców i dziadków oraz nauczycieli i pracowników szkoły.

Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy 7. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu przedstawiła wyniki, jakie osiągnęli uczniowie w roku szkolnym 2022/2023. Następnie przekazała uczniowi klasy 6 - Patrykowi Wojciechowskiemu nagrodę główną - rower w konkursie "Bądź bezpieczny na drodze". W tym roku nagroda została ufundowana przez Pana Michała Cieślaka Posła na Sejm RP.

Z powodu niesprzyjających warunkuów atmosferycznych i nadciąjącej burzy wszyscy zebrani przenieśli się na salę gimnastyczną, gdzie pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły uczniom za osiągnięte sukcesy w nauce. W tym roku szkolnym nagrodę otrzymali Patrycja Prasałek (klasa 8a) za osiagnięcie najwyższej średniej ocen oraz Gabriel Furman (klasa 8a) za zdobycie tytuły finalisty IV Konkursu z Informatyki.

Następnie pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła nagrody i dyplomy uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w roku szkolnym 2022/2023 oraz listy gratulacyjne dla ich rodziców. Dyplomy oraz nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy uzyskali 100% obecność na zajęciach: Magdalena Dziewirz (klasa 8b) oraz Nikola Sadłocha (klasa 3). Dyplomy oraz nagrody książkowe otrzymali również uczniowie, którzy wyróżnili się w czytelnictwie.

Zaproszeni goście Paseł na Sejm RP Michał Cieślak oraz Wójt Gminy Tuczępy pan Jacek Wilk życzyli wszystkim uczniom udanych wakacji prosząc równocześnie o rozwagę i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa podczas zabaw.

Po części oficjalnej uczniowie klasy 6 pożegnali się ze swoimi starszymi kolegami z klas 8a i 8b ciepłymi słowami i drobnymi pamiątkami.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor szkoły pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

Chwilę później uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami udali się do sal, aby odebrać świadectwa i podsumować miniony rok szkolny.

Nastąpiły nareszcie UPRAGNIONE WAKACJE!

Do zobaczenia 4 września!

• Spotkanie z Miśkiem Zdziśkiem

• Od kilku lat nasza szkoła nieprzerwanie bierze udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Pomagamy nie tylko chronić nasze środowisko, ale przede wszystkim wspieramy leczenie chorych osób. W miniony wtorek 20 czerwca przekazaliśmy kolejną partię nakrętek dla Fundacji Misiek Zdzisiek Błękitny Promyk Nadziei. Nakrętki osobiście odebrał Misiek Zdzisiek.

Przekazane nakrętki zbierane były przez uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców Tucząp i Kargowa.

• Projekt "Moja Pasja"

• 20 czerwca grupa uczennic kl. 6, Małgorzata Kolankowska, Maja Stolarek, Maja Nowicka, Julia Kozłowska, wzięły udział w zajęciach w ramach Projektu "Moja Pasja", realizowanego przez Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku- Zdroju.Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności pisania scenariuszy, planowania, kadrowania, dobierania muzyki oraz montażu krótkich filmów. Kompetencje te będą przydatne do stworzenia konkursowych filmów dotyczących prezentacji uczniowskich pasji.

• Życzenia na wakacje dla uczniów

• Gratuluję wszystkim uczniom sukcesów na miarę ich możliwości w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Jestem przekonana, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, rozwijanie talentów  i zainteresowań  wyda w przyszłości wspaniałe owoce.

Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, zawierania trwałych przyjaźni i znajomości,  pełnych fantastycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. 4 września 2023 r. wracajcie pełni sił, energii i zapału do dalszej pracy i nauki.

Do zobaczenia

Grażyna Patrzałek