• Informacja dla RODZICÓW

• ZGODNIE z przepisami prawa w Naszej Szkole  w dniach 14, 15, 16  maja 2024r. nie ma zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

W tych dniach NAUCZYCIELE pracują w KOMISJACH EGZAMINACYJNYCH w Szkole Podstawowej w Szydłowie i w Szkole Podstawowej w  Nizinach.

Z poważaniem Grażyna Patrzałek -- Dyrektor Szkoły.

• "Mała Książka - wielki człowiek".

• Kolejny już raz pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, przygotowanej z myślą o wszystkich dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Dzięki przygotowanej specjalnie dla nich książce chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Uczniowie pierwszej klasy naszej szkoły podczas zajęć przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę mieli okazję opowiedzieć historię swoich rodzin, przypomnieć sobie przodków i stworzyć drzewa genealogiczne swoich rodzin. Poznali nowe rzadko używane określenia: antykwariat, kolekcjoner i kapsuła czasu. Poznali też historię Gabrysi, która mimo ogromnej niechęci, musiała spędzić wakacje u swojego dziadka. To tylko początek perypetii Gabrysi, ale dalsze jej losy będą mogli poznać dzięki książkom pod tytułem „Wnuczka antykwariusza”, które otrzymali w ramach kampanii. Do książeczki dołączona była broszura: Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem – poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania i wykorzystywać moc płynącą z książek.

Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Wierzymy, że czytelnictwo zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko nauczy się samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, rozbudzają wyobraźnię i zakorzeniają je w kulturze. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu dziecku, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.

Edyta Stefańska