Zaproszenie na Dzień Rodziny
Wojsko z wizytą w naszej szkole
- 8
Spektakl "Opowieści z Narnii" i park trampolin Happy Jumper w Kielcach
22 maja uczniowie klasy 4 razem z wychowawczynią i nauczycielką języka polskiego wyjechali na wycieczkę do Kielc.
Dzień atrakcji rozpoczął spektakl teatralny w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, gdzie nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć niesamowite przedstawienie pt. "Opowieści z Narnii". T Było ono naprawde wyjątkowe : cudowna, efektowna gra świateł, niezwykla ale też minimalistyczna dekoracja w połączeniu ze świetną fabułą i grą aktorską zrobiły na naszych czwartoklasistach ogromne wrażenie. Jeszcze przez jakiś czas po wyjściu z przedstawienia byli pełni wrażeń i pozytywnych emocji.
Po spektalu udaliśmy się do nowego parku trampolin "Happy Jumper", gdzie uczniowie mogli skorzystać z wielu ciekawych atrakacji, t.j. trampoliny, baseny z gąbek, zjeżdżalnie, eliminatory, tyrolka czy boisko do gry w halówkę i koszykówkę. Pod opieką animatora z partku trampolin świenie spędzili czas.
Wyjazd z pewnością zostanie w pamięci uczniów na długo.
Katarzyna Sowińska
5
Nagrodzeni w konkursie, "Zakładka przyjaciółką książki" i "Moja biblioteka".
Wycieczka do Tarnowskich Gór, Katowic i Chorzowa
20 maja odbyła się wycieczka dla uczniów klas 4-7 na Śląsk. Zwiedzanie rozpoczeliśmy od wyjatkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, wpisanej na listę UNESCO, gdzie uczniowie wraz z przewodnikiem zjechali pod ziemię i przeszli korytarzami dawnej kopalni oraz odbyli niesamowity spływ łódkami po podziemnych, wodnych korytarzach.
Z Tarnowskich Gór przejechaliśmy do Planetarium w Chorzowie. Nasi uczniowie obejrzeli wspaniały pokaz w technice 3D, podczas którego poznali wiele tajników kosmosu.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzaniue "od kuchni" kultowego Spodka w Katowicach.
Katarzyna Sowińska
9
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - "Biblioteka - miejsce na czasie"
W dniach od 8 do 15 maja nasza biblioteka stała się miejscem wyjątkowych wydarzeń, spotkań i inspiracji. Tydzień Bibliotek to czas, kiedy wartości czytelnictwa i roli bibliotek w społecznościach są podkreślane we wszystkich szkołach. W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników książek oraz tych, którzy dopiero odkrywają magię czytania, biblioteka przygotowała różnorodne akcje, które miały na celu zachęcenie do korzystania z jej zasobów. Na wszystkich, którzy w tych dniach odwiedzili bibliotekę czekały: quizy, rebusy, zagadki, krzyżówki, za których ogadnięcie było coś słodkiego. Zainteresowanie było bardzo duże, dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, odgadywały zagadki, rebusy, krzyżówki, każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.
Edyta Stefańska
Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
„Bądź bezpieczny na drodze” w roku szkolnym 2023/2024w Zespole Placówek Oświatowych w Tuczępach
1. Organizator konkursu: Grażyna Patrzałek – Dyrektor Szkoły
2. Cele konkursu:
v głównym celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego i kierującego rowerem.
v samodzielne pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przy wykorzystaniu różnych źródeł informacji, w tym technologii komputerowej.
v rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.
3. Uczestnicy konkursu:Uczestnikami konkursu są uczniowie /zarówno dziewczęta jak i chłopcy/ klas V – VII
4. Zgłoszenia:Udział w konkursie należy zgłaszać do organizatora Konkursu do dnia 28.05.2024r.
5. Przebieg konkursu:Konkurs „Bądź bezpieczny na drodze” będzie się składał z jednego testu – teoretycznego, zawierającego 20 pytań ze znajomości przepisów ruchu drogowego, 10 krzyżówek i 10 pytań z udzielania pierwszej pomocy. Wyłoniony zwycięzca, musi napisać test na co najmniej 75%, aby otrzymać nagrodę główną konkursu. W przypadku jednakowej ilości punktów wśród większej liczby uczniów, przewiduje się dogrywkę – rozwiązanie kolejnego testu.
6. Termin konkursu.Konkurs odbędzie się w dniu 6.06.2024r. o godz. 10.00 na Sali gimnastycznej z udziałem funkcjonariusza Policji z Buska Zdroju.
7. Zakres i literatura do konkursu.Konkurs obejmuje sprawdzenie wiedzy przewidzianej w programie nauczania wychowania komunikacyjnego w szkole podstawowej oraz wiedzy z etapu powiatowego i wojewódzkiego BRD. Literaturę stanowi: Kodeks Drogowy, czasopisma tematyczne oraz portale internetowe publikujące zagadnienia i testy związane z BRD.
8. NagrodyNagrodą w konkursie będzie ROWER GÓRSKI oraz dyplom za uzyskanie najwyższego wyniku z testu. Rower zostanie zakupiony z funduszy uzyskanych od sponsorów.9. Informacje końcowe.Regulamin Konkursu umieszczony zostanie na stronie internetowej szkoły: www.zpotuczepy.edupage.orgKonkurs ma charakter wewnątrzszkolny.Wszelkich dodatkowych informacji udziela: organizator konkursu Grażyna Patrzałek.
Grażyna Patrzałek - Dyrektor ZPO Tuczępy
Informacja dla RODZICÓW
ZGODNIE z przepisami prawa w Naszej Szkole w dniach 14, 15, 16 maja 2024r. nie ma zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
W tych dniach NAUCZYCIELE pracują w KOMISJACH EGZAMINACYJNYCH w Szkole Podstawowej w Szydłowie i w Szkole Podstawowej w Nizinach.
Z poważaniem Grażyna Patrzałek -- Dyrektor Szkoły.
"Mała książka - wielki człowiek".
Kolejny już raz pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, przygotowanej z myślą o wszystkich dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Dzięki przygotowanej specjalnie dla nich książce chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Uczniowie pierwszej klasy naszej szkoły podczas zajęć przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę mieli okazję opowiedzieć historię swoich rodzin, przypomnieć sobie przodków i stworzyć drzewa genealogiczne swoich rodzin. Poznali nowe rzadko używane określenia: antykwariat, kolekcjoner i kapsuła czasu. Poznali też historię Gabrysi, która mimo ogromnej niechęci, musiała spędzić wakacje u swojego dziadka. To tylko początek perypetii Gabrysi, ale dalsze jej losy będą mogli poznać dzięki książkom pod tytułem „Wnuczka antykwariusza”, które otrzymali w ramach kampanii. Do książeczki dołączona była broszura: Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem – poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania i wykorzystywać moc płynącą z książek.
Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.
Wierzymy, że czytelnictwo zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko nauczy się samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, rozbudzają wyobraźnię i zakorzeniają je w kulturze. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu dziecku, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.
Edyta Stefańska
Program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" Oddział "B"
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie