• Dzień Babci i Dziadka w Szkole

• ,,Ja kocham babcię i dziadka nie tylko od święta, ja kocham za to, że o mnie pamięta....".Słowa tej piosenki wybrzmiały w naszej szkole na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21-go i 22-go każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z przedszkola i klas I-VII  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne i śmieszne skecze. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a szanowni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa.

Na zakończenie z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie przedszkolaki obdarowały dziadków upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na zakończenie akademii pociechy mogły sobie zrobić pamiatkowe zdjęcie razem ze swoimi dziadkami.

Katarzyna Łabęcka