Zjazd dyrektorów z powiatu buskiego i staszowskiego 03.03.2015 r.
Trzymamy formę!!!
O zdrowiu naszym i naszej rodziny w znacznej mierze decydujemy sami – zależy to od naszego stylu życia. Niestety niekorzystnie zmienione zwyczaje żywieniowe i siedzący tryb życia powodują duże zagrożenie dla naszego zdrowia, a w konsekwencji choroby i krótsze życie. Dlatego zastanówmy się, ile korzyści osiągniemy wprowadzając nawet niewielkie zmiany w naszym postępowaniu. Warto jest zmobilizować całą rodzinę równocześnie, gdyż ułatwi to wprowadzenie zmian. Poprawa stylu życia będzie najskuteczniejsza poprzez osobiste zaangażowanie i dawanie dobrego przykładu. Należy przyzwyczaić się do zdrowego stylu życia i zmiany wprowadzić na stałe. Uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat edukowani są w zakresie zdrowego stylu życia. W bieżącym roku szkolnym jest realizowany w naszej szkole program „Trzymaj formę”, który jest adresowany głównie do uczniów klas V – VI. Program realizowany jest na zajęciach pozalekcyjnych, godzinach wychowawczych, lekcjach wychowania fizycznego. Program skierowany jest do uczniów, nauczycieli, rodziców.
Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków żywieniowych oraz promocja zasad aktywnego stylu życia, poprzez:
- Poznanie wiedzy na temat zasad zdrowego stylu żywienia się
- Kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania dobrego zdrowia i kondycji fizycznej.
- Nauka urozmaicania własnego stylu żywienia z uwzględnieniem piramidy żywieniowej
- Propagowanie zdrowego trybu życia.
- Zwiększenie aktywności ruchowej poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych, wychowania fizycznego oraz na zawodach sportowych.
Realizacja programu przełoży się na stosowanie zasad zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej w domach rodzinnych dzieci. Dzieci jako uczestnicy i ambasadorzy programu – przekazują zdobytą wiedzę rodzicom/ opiekunom, mobilizując domowników do wspólnych działań na rzecz zdrowia
Dyplomy dla najlepszych czytelników
Tuż przed feriami podczas Akademii Walentynkowej pani Dyrektor wręczyła dyplomy najlepszym czytelnikom w szkole. Bibliotekarka pani Edyta Stefańska doceniła uczniów w klasach 1 - 6, którzy przeczytali największą ilość książek w pierwszym semestrze. Zdjęcia laureatów są w naszej galerii "walentynkowej".
http://zpotuczepy.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=88
Miłość niejedno ma imię - Walentynki
13 lutego 2014 roku świętowaliśmy w naszej szkole walentynki. Tego dnia wszyscy ubrali się na czerwono. Uczniowie należący do szkolnego koła „ABC małego aktora” przygotowali przy wsparciu p. Klaudii Pałki przedstawienie „Valentino z 4 klasy”. Ich występ wywołał uśmiechu na ustach kolegów i koleżanek. W ten sympatyczny dzień uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zamienili się w doręczycieli Poczty Walentynkowej. Uczniowie otrzymali wiele zabawnych i pięknych kartek walentynkowych.
„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”
Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o tradycji Tłustego Czwartku. W tym dniu, przedstawiciele Rady Rodziców postanowili sprawić uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły małą, słodką niespodziankę. Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek przed Wielkim Postem dozwolone jest objadanie się. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło.
Zabawa Choinkowa
Dzień 7 lutego 2014 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym, bowiem w tym dniu odbyła się Zabawa Choinkowa. Tańce, hulanki, swawole…tak można podsumować to, co się działo na balu. Chyba nie było ucznia, któremu by się nie podobało. Duże podziękowania należą się rodzicom, którzy przygotowali dla swoich pociech smaczne poczęstunki.
Choinka szkolna
W dniu 7.02.2015 r. odbędzie się choinka szkolna - w godzinach 14.00 - 16.00 dla przedszkolaków, 16.00 - 21.00 - dla uczniów szkoły podstawowej.
Wyniki konkursu profilaktytcznego
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT
„NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ” I
„ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”
Dobiegł końca konkurs plastyczny zorganizowany w ramach programów edukacji antytytoniowej realizowanych w naszej szkole.
Adresatami konkursu byli uczniowie klas I-VI. Do konkursu wpłynęło 19 prac.
Celem konkursu było uświadomienie dzieciom negatywnego wpływu biernego i czynnego palenia papierosów na zdrowie człowieka, promowanie wśród dzieci zachowań korzystnych dla zdrowia oraz odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.
Konkurs zorganizowany został przez pedagoga szkolnego p. Klaudię Pałkę. Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych zostały zakupione za fundusze Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuczępach.
A oto zwycięzcy:
KLASY I-III
I miejsce - Natalia Wilk, kl. 2
II miejsce - ex aequo - Aleksandra Baran, kl. 3 i Kacper Kopała, kl 1a
III miejsce - ex aequo - Angelika Leśniewska, kl. 3 i Agnieszka Furtak, kl. 3
Wyróżnienia: Igor Sawczyszyn, Daniel Sroka, Norbert Palewicz, Marcel Pałka, Seweryn Żal, Gabriela Kasprzyk, Wiktoria Plamąka
KLASY IV-VI
I miejsce - Michał Bławat, kl. 5
II miejsce - Bartosz Zięba, kl. 4
III miejsce - Patrycja Litwin, kl. 6
Wyróżnienia: Hubert Ptak, Agata Kopała, Paweł Wojciechowski, Zuzanna Więckowska
Serdecznie gratulujemy !
Wszystkie prace można obejrzeć w galerii.
Konkurs plastyczny
UWAGA
KONKURS PLASTYCZNYZespół Placówek Oświatowych w Tuczępach w ramach realizacji programów
„Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie” organizuje konkurs plastyczny.
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT pod hasłem:
„Nie pal przy mnie, proszę” - dla uczniów szkół podstawowych klas I-III
„ NIE PAL - Znajdź właściwe rozwiązanie” dla klas IV – VI1. Postanowienia ogólne.
Hasła konkursu: „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „NIE PAL - Znajdź właściwe rozwiązanie”
Organizatorzy konkursu: ZPO w Tuczępach
2. Cel konkursu.- Promowanie wśród dzieci zachowań korzystnych dla zdrowia.
- Kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich.
- Kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.
- Wzbogacenie metod i środków oddziaływania na dzieci w zakresie edukacji antytytoniowej.
3. Uczestnicy.
Uczniowie szkoły podstawowej klas I –III oraz klas IV-VI.
4. Zasady przeprowadzenia konkursu.
- Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu - ilustrującego przekaz dziecka skierowany do dorosłych pod hasłem: „Nie pal przy mnie, proszę” dla klas I- III lub „ NIE PAL - Znajdź właściwe rozwiązanie” dla klas IV – VI.
Prace mogą być wykonane:
- w dowolnej technice plastycznej: malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinaka collage,
- format - A4, prace wykonywane indywidualnie.
Kryteria oceny:- zgodność z tematem, pomysłowość, oryginalność, estetyka wykonania, wkład pracy, wartość artystyczna pracy.
Termin. Prace należy składać do wychowawców klas do 23 stycznia 2015 r.
5. Postanowienia końcowe
Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje treść niniejszego Regulaminu: wyraża zgodę na publikację plakatów i ich późniejsze wykorzystanie przez Organizatora; przekazuje na Organizatora wszystkie prawa autorskie i pokrewne.
W imieniu Organizatora
Koordynator Programu NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ oraz ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIEp. Klaudia Pałka
Wyniki konkursu "Bożonarodzeniowa kartka świąteczna"
- 17 grudnia rozstrzygnięto konkurs na "Bożonarodzeniową kartkę świąteczną". Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Komisja Konkursowa w składzie: Pani Grażyna Patrzałek, Dyrektor ZPO, Pani Sławomira Boroń i Pani Ewa Kaczmarska, wyłoniła zwycięzców oraz wyróżnionych w poszczególnych kategoriach.Kategoria PRZEDSZKOLEI miejsce- Maja BieńWyróżnienia-Basia MroczkaJagoda ChojakPatryk WojciechowskiWiktor TutakKategoria KLASY I-IIII miejsce- Maja KrólNatalia WilkNikola PlesowiczIgor SawczyszynZosia PalmąkaAngelika PabianKacper KopałaSzymon OsińskiKevin KozłowskiZuzanna SurdelKategoria KLASY IV-VII miejsce- Bartosz TutakKuba ChojakWiktoria PrasałekSERDECZNIE GRATULUJEMYKlaudia Pałkaopiekun SU
Spotkanie z pielęgniarką
W dniu 2 grudnia 2014 odbyły się zajęcia dla uczniów klasy 5 i 6 w ramach akcji "Znajdź właściwe rozwiązanie". Zajęcia przeprowadziła szkolna pielęgniarka Pani Anita Grzyb. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat negatywnego wpływu używek na zdrowie człowieka oraz poznali sposoby asertywnego odmawiania.
PRZEMOC BOLI... REAGUJEMY!!!
PRZEMOC BOLI… REAGUJEMY!
Każda przemoc boli! Nasz szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „PRZEMOC BOLI”. Celem programu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na występowanie różnych form agresji i przemocy w ich otoczeniu, Propagowanie zachowań wolnych od przemocy i agresji rówieśniczej, rozwijanie świadomości dzieci na temat przejawów przemocy.
Uczniowie dowiedzą się: co to jest przemoc i cyberprzemoc i dlaczego nie powinno się jej stosować, jak chronić się przed przemocą i cyberprzemocą, co można zrobić, gdy jest się świadkiem przemocy, dlaczego powinno się reagować na każdy objaw przemocy.
Koordynator programu: p. Klaudia Pałka
Program profilaktyczny "Nie pal przy mnie, proszę"
Kolejny już raz nasza szkoła realizuje program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, którego organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna. Program adresowany jest do uczniów klas I-III oraz ich rodziców.
Według danych szacunkowych, co roku około 4 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na bierne palenie. Głównym celem programu „Nie pal przy mnie, proszę”, jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia. Należy sobie bowiem uświadomić, że palenie tytoniu jest główną, pojedynczą, dającą się zapobiec przyczyną przedwczesnych zachorowań i zgonów w Polsce.
I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE PROGRAMU:
- Program przeznaczony jest dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
- Program stanowi ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
- Program proponuje realizację zajęć metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci.
- Program ma charakter profilaktyczny, jednak jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.
II. CELE SZCZEGÓŁOWE:
- Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia.
- Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.
- Uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.
- Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.
- Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.
III. STRUKTURA PROGRAMU
Program składa się z 5 zajęć warsztatowych o następujących tytułach:
- Co to jest zdrowie?
- Od czego zależy nasze zdrowie?
- Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?
- Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?
- Nie pal przy mnie, proszę!
Koordynator programu: p. Klaudia Pałka
PROGLAM PROFILAKTYKI PALENIA TYTONIU
„ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE ”
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Program profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie” adresowany jest do uczniów starszych klas szkoły podstawowej. W tym okresie nauki gwałtownie wzrasta liczba dzieci i młodzieży próbujących po raz pierwszy zapalić papierosa. Niekiedy młodzi ludzie najpierw palą okazjonalnie, a potem czynią to w regularnych odstępach czasu, wkraczając na drogę pełnego uzależnienia od nikotyny.
Program „Znajdź właściwe rozwiązanie” w bieżącym roku szkolnym będą realizowały klasy IV, V, VI szkoły podstawowej. Program jest dostosowany do możliwości intelektualnych oraz umiejętności uczniów.
Zajęcia dotyczyć będą nie tylko szkodliwości palenia tytoniu, ale również dawać przykłady radzenia sobie w różnych sytuacjach. Poruszone będą tematy dotyczące asertywności, komunikacji międzyludzkiej, akceptacji siebie i pozytywnego myślenia. Przewidziane są również zajęcia w grupach, warsztatowe i wiele innych. Proponowane treści programu będzie można wykorzystać w trakcie lekcji przyrody, lekcji wychowawczych oraz innych według uznania osób prowadzących. Zadania będą przeprowadzone przy współpracy z pedagogiem szkolnym, pielęgniarką szkolną, wychowawcami klas IV, V, VI szkoły podstawowej oraz innymi przedstawicielami środowiska szkolnego.
Koordynator programu: p. Klaudia Pałka
Andrzejki 2014 r.
26 listopada 2014 r. w Zespole Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Tuczępach odbyły się Andrzejki. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W Andrzejki główną atrakcją są wróżby. W naszej szkole uczniowie należący do Samorządu Szkolnego, pod opieką pani Klaudii Pałki, przygotowali ciekawe wróżby. Uczniowie z klas V i VI pod czujnym okiem pań, Katarzyny Łabęckiej i Iwony Kapusty, pomagali w przygotowaniu magicznego i nastrojowego wystroju sali gimnastycznej. W czasie imprezy dużą furorę robiły upieczone przez zaprzyjaźnioną mamę ciasteczka z wróżbą, które szybko znikały z talerza.
Uczennice: Weronika Grabka, Wiktoria Wilk, Amelia Mazur, Wiktoria Kocur, Wiktoria Kozłowska, Julia Samiec, Wiktoria Prasałek w specjalnie urządzonym „Kąciku Wróżek” zamieniły się w znawczynie przyszłości. Ich wróżby cieszyły się ogromną popularnością wśród dzieci. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków, były wróżby numerologiczne, horoskop opisowy, kwiatowy, losowanie zawodów oraz kręcenie butelki na kole – szukanie odpowiedzi na pytanie: Co mnie czeka w najbliższej przyszłości? Zapracowane w tym dniu wróżki zgodnie odpowiadały–„Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili”.
A dla wszystkich miłośników tańca i zabawy mamy dobrą wiadomość- już niebawem szkolna "Choinka"
Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
25 listopada w naszej szkole przedszkolaki oraz pierwszaki wraz ze swoimi misiami uczestniczyły w zajęciach poświęconych pluszowym przyjaciołom. Dzieci wysłuchały historii powstania pierwszego pluszowego misia a następnie mogły opowiedzieć historię swojego pluszaka. Poznawały misiów, bohaterów wielu książek. Miś wpisał się w życiorys każdego z nas. Większość ulubionych bajek i książek naszego dzieciństwa dotyczy uroczych misiów, nawet tych z małym rozumkiem. Tu prym z pewnością wiedzie Kubuś Puchatek i jego dar uświadamiania nam wartości przyjaźni, miłości i wyrozumiałości w stosunku do towarzyszy. Padington zachwycał urokliwą zdolnością do pakowania się w kłopoty, mimo spokojnego charakteru i nieustannej chęci niesienia pomocy. Miś Yogi z parku Yellowstone rozbawiał do rozpuku. Jego nieustanne poszukiwanie koszyków piknikowych wypełnionych smakołykami, utarczki ze Strażnikiem Smithem i pomysły na miarę beczki śmiechu z przyjacielem Boo Boo, odzwierciedlały nie tylko ludzkie słabości. Nasze rodzime misie były nieco bardziej powściągliwe i ułożone. Ich przesłaniem było niesienie pomocy i edukacja w niemal każdym zakresie. Miś Uszatek, czy Coralgol, to dobranocki, z których dziś korzystają nasze dzieci i wnuki. Jednocześnie są to bajki, które nieustannie jednoczą dziecięce serca. Takie pluszowe, ponadczasowe kino malucha. Na koniec na wszystkich uczestników czekało "małe conieco", czyli miodek.
Następnie dzieci wybierały "najsympatycznniejszego misia" w szkole, wybór był bardzo trudny bo kandydatów do tytułu było aż 95, jednak po podliczeniu głosów najewwiększą liczbę uzyskał Pikachu – gratulujemy!,
i zpraszamy za rok.
Dzień Życzliwości
Dnia 21.11.2014 roku po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na znak życzliwości społeczność szkoły – dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie w swoim ubiorze mieli coś w żółtym kolorze. Uczniowie z Samorządu Szkolnego przygotowali różne atrakcje dla swoich koleżanek, kolegów i nauczycieli. Prowadzący akcję wręczali wszystkim żółte, uśmiechnięte minki, częstując przy tym słodkim cukierkiem, by szybko wywołać uśmiech na twarzach kolegów.
Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.
Uczennice z SU, Amelia Mazur oraz Weronika Grabka, przypomniały „Kodeks życzliwego ucznia” oraz zaprezentowały wraz z koleżankami własną „Piosenkę o życzliwości”. Grupa uczniów z klasy 5 zaprezentowała życzliwe zachowanie odtruwając scenki „Na jadalni” i „Dzień z życia ucznia”.
Ponadto każdy miał możliwość wysłania życzeń do dowolnie wybranej osoby w szkole za pośrednictwem „Szkolnej skrzynki życzeń”. Niecodziennemu i bezbolesnemu badaniu zostali poddani nauczyciele. Uczniowie „Życzlimiometrem” zmierzyli występujący bądź nie poziom życzliwości u nauczycieli. Wysokie wyniki rozwiały wszelkie wątpliwości- wszyscy badania są życzliwi J. W nagrodę dostali od młodzieży naklejki uśmiechniętych minek oraz Recepty na życzliwość.
W tym dniu uczniowie przypomnieli o zasadach obowiązujących życzliwego człowieka, uśmiechali się do siebie i byli nieco bardziej wyrozumiali i cierpliwi wobec siebie. Jednak nie tylko w tym jednym dniu powinniśmy być dla siebie życzliwi. Najprostsze słowa jak: proszę, przepraszam czy dziękuje mogą poprawić humor na resztę dnia.
Konkurs na "Najsympatyczniejszego misia"
UWAGA! UWAGA!
Dnia 25 listopada przypada święto nielada
"ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"
z tej okazji biblioteka organizuje konkurs na "Najsympatyczniejszego misia". Wszyscy, którzy chcą, aby to właśnie ich miś wziął udział w tym konkursie proszeni są o przyniesienie 24.11.2014 r. (poniedziałek) swojego misia. Misie dostaną swoje numery konkursowe, a 25.11.2014. odbędzie się w całej szkole głosowanie. Miś, który otrzyma największą liczbę głosów wygrywa. Właściciel misia otrzymuje nagrodę niespodziankę.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie:)
MAGIC SHOW
ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK
Samorząd Szkolny
ponownie przystąpił do akcji zbierania plastikowych nakrętek.
Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej zbiórki.
Zbieramy nakrętki plastikowe każdego rodzaju:
- po napojach, sokach, wodach,
- po mleku, po kawach,
- wszelkie plastikowe zamknięcia
- po środkach chemicznych(żele do prania, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, itp.)
- po kosmetykach(po dezodorantach, żelach pod prysznic, itp.)
Akcja trwa nieprzerwanie.
Samorząd Szkolny
WYJAZD UCZNIÓW KL. I -III NA SPEKTAKL TEATRALNY
17 października 2014r. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami obejrzeli w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku Zdroju spektakl teatralny pt."Plastusiowy Pamiętnik".
W spektaklu trwającym 65 minut wystąpiło pięcioro aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. "Plastusiowy Pamiętnik" to spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Konopnickiej. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości.
"Plastusiowy Pamiętnik" to jedna z najciekawszych książek dzieciństwa, poruszająca w sposób szczególny wyobraźnię – niezależnie od wieku. To właśnie dzięki wyobraźni można przenieść się w kolorowy świat – pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe. W nim mały ludzik z plasteliny może widzieć i słyszeć, piórnik jest domem a szkolne przybory rozrabiają w najlepsze. Wraz z plastusiem wtapialiśmy się w ciąg niesamowitych perypetii, przeplatanych rytmicznymi piosenkami i teatralnymi efektami.
Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów.
Opowiedziana językiem teatru historia może zdarzyć sie wszędzie i .... każdemu z nas.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie