•  Konkurs plastyczny #NaszaFlaga
          • Konkurs plastyczny #NaszaFlaga

          • Wywieś polską flagę biało-czerwoną, NasząFlagę!

            Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym o nazwie:

             #NaszaFlaga

            "Wywieś polską flagę biało-czerwoną, NasząFlagę!

            Patriotyczne wychowanie młodego pokolenia-przyszłość dla Polski"

             

            1. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

             

            2. Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw.

             

            3. Dowolna technika wykonania prac: np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne.

             

            4. Prace powinny być sfotografowane i zgłoszone do konkursu koniecznie przez rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy. Pracy nie zgłasza nauczyciel.

             

            5. Prace nie mogą być grupowe.

             

            6. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 5 maja 2023 r., wypełniając formularz na stronie internetowej: naszaflaga.pl.

             

            Regulamin konkursu znajdziesz klikając w hashtag poniżej: 

            #naszaflaga

             

             

             

          • V Edycja #SprzątamyDlaPolski - pakiet informacyjny

          • Serdecznie dziękujemy za zgłoszenie swojej grupy uczestników do V edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Niezmiernie miło nam poinformować, że już teraz do udziału w ogólnopolskim sprzątaniu terenów zielonych zgłosiło się ponad 350 000 osób i liczba ta z dnia na dzień rośnie! To absolutny rekord! Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wspólnie z Państwem budować tak liczną drużynę osób, którym dobro naturalne nie jest obojętne. 

            Aby pokazać całej Polsce, że zależy nam na czystym środowisku, serdecznie zachęcamy do publikowania nagrań pod tytułem "Dlaczego warto sprzątać dla Polski" w Państwa mediach społecznościowych. Nagrania rekomendujemy oznaczać hasztagiem #SprzątamyDlaPolski - pozwoli nam to odnaleźć Państwa materiały i pomóc w ich promocji.

            Najbardziej kreatywne opublikowane przez Państwa materiały wyróżnimy specjalnymi podziękowaniami w formie upominków związanych z naszą akcją lub pakietami gadżetów od patronów naszego wydarzenia.

          • Uczczenie rocznicy Chrztu Polski

          • Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. W piątek, 14 kwietnia 2023 r., przypadała 1057. rocznica Chrztu Polski. Dzień ten, decyzją Sejm RP z 22 lutego 2019 roku, obchodzony będzie po raz piąty jako Święto Chrztu PolskiZ tego powodu w naszej szkole odbył się któtki apel poświecony temu wydarzeniu. Uczniowie i  dzieci z przedszkola uczcili tę jedną z najważniejszych dat w historii Polski. Przewodnicząca samorządu szkolnego Marysia odczytała informacje na ten temat.

            "Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

            Książę Mieszko I został ochrzczony prawdopodobnie w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r., zgodnie z ówczesnym zwyczajem w nocy oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie. Znaleziska archeologiczne sugerują, że chrzest mógł się odbyć na Wyspie Ostrów Lednicki, blisko grodu gnieźnieńskiego. Przypuszcza się, że wraz z księciem został ochrzczony także jego dwór. 

            Mieszko zdecydował się na przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim, za pośrednictwem Czechów. Wejście do chrześcijaństwa zachodniego zostało poprzedzone małżeństwem z księżniczką Dobrawą w roku 965. Z Czech przybyli także pierwsi misjonarze.

            Warto podkreślić, że relacje i źródła historyczne dotyczące Chrztu Polski są niezwykle skromne, dlatego wiele kwestii w tym zakresie to hipotezy historyków.

            Chrzest księcia Mieszka I zapoczątkował nie tylko proces chrystianizacji i budowy struktur kościelnych na ziemiach polskich. Miał on także przełomowe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe. Był to potężny impuls rozwojowy, który umacniał władzę księcia, wspierał integrację młodego organizmu państwowego, dawał mocniejsze podstawy suwerenności i bezpieczeństwa.  

            Przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim wprowadziło rodzące się wówczas państwo polskie w krąg państw Europy Zachodniej. Rozpoczęło proces przejmowania wzorców kulturowych i największych zdobyczy zachodniej cywilizacji. Począwszy od chrztu Mieszka I polska kultura, historia i tożsamość narodowa rozwijały się na fundamencie tradycji chrześcijańskiej. "

            źródło

            Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego przez uczniów, dzieci z przedszkola, pani dyrektor i nauczycieli w obecności sztandaru szkoły prezentowanego jak zwykle przez Poczet Sztandarowy.

             

            Anna Wilk

        • Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych
          • Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych

          • Wybór szkoły ponadpodstawowej… Nie jest łatwo! 

            Dlatego nauczyciele i rodzice starają się wesprzeć młodzież w poszukiwaniu najlepszej ścieżki dalszej edukacji. Aby przybliżyć ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych w Powiecie Buskim 4 kwietnia 2023 roku uczniowie klas ósmych wzięli udział w Dniach Otwartych Szkół. Odwiedziliśmy: - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju, - Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych w Busku-Zdroju, - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika, - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.

            Na zaaranżowanych stoiskach tematycznych czy w pracowniach klasowych uczniowie poznali kierunki kształcenia, terminy i zasady rekrutacji, a także zdobyli niezbędne informacje, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia. Wśród uczniów reprezentujących szkoły ponadpodstawowe byli także Absolwenci naszej podstawówki.

            Klaudia Pałka

        • Palma Wielkanocna
          • Palma Wielkanocna

          • Konkurs:,, Moja najpiękniejsza palma wielkanocna”

             

            Już po raz siódmy w Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Tuczępach, wspólnie z Panią katechetką Dorotą, zorganizowałem konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

            Celem konkursu było uaktywnienie artystycznych talentów uczniów oraz przygotowanie palm na niedzielną procesję. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Komisja w składzie: Pani Sławomira Boroń, Pani Barbara Janik i Pani Edyta Stefańska, dokonała oceny wykonanych palm. Wszystkie palmy zostały pięknie wykonane i zachwyciły wszystkich oglądających.

            W konkursie uczestniczyło 62 uczniów Przedszkola i Szkoły.

            Wykonawcy palm zostali podzieleni na dwie kategorie:

            A. Przedszkole i klasy I i II

            B. Uczniowie starsi-klasy III, IV, V, VI,VIII

             

            Komisja przyznała trzy pierwsze nagrody w kategorii A :

            Pitek Iga, Jabłoński Filip, Wilk Katarzyna

             

            II miejsca dla Przedszkolaków:

            Czernek Filip, Czernek Piotr, Stępień Maciej, Drozdowska Maja, Fitowska Kaja, Drozdowski Janek, Wojciechowska Lena, Bień Marcelina, Doroz Kacper, Palmąka Julia, Żal Michalina, Wojciechowski Kamil, Kazusek Piotr

             

            II miejsca dla klasy I:

            Cesarz Miłosz, Kosik Kamila, Stępień Magdalena, Wojtycha Jakub, Sadłocha Wiktoria, Płocha Emilia, Marek Wiktoria, Patrzałek Adam

             

            II miejsca dla klasy II:

            Trela Barbara, Wójtowicz Wiktor, Marek Nikola, Palmąka Lena

             

            Komisja przyznała trzy pierwsze miejsca w kategorii B:

            Jabłońska Aleksandra, Haczyk Klaudia, Golba Ksawery

             

            II miejsca dla klasy III:

            Maruszewska Emilia, Kowalik Oskar, Trześniewska Wiktoria, Dziewirz Natalia, Patrzałek Jakub, Abramik Kamila, Jaros Igor, Kucharczyk Antonii, Żal Adam, Gumuła Kacper, Sadłocha Nikola, Ślizankiewicz Maria

             

            II miejsca dla klasy IV:

            Krzystek Bartosz, Nowak Weronika, Cesarz Nikola, Podolski Bartłomiej, Wiśniewska Julia, Bławat Ewelina, Wilk Adam, Tarłowska Oliwia, Muszyński Filip, Kogut Amelia, Skuza Kamil, Szymańska Lena

             

            II miejsca dla klasy V:

            Furtak Julia, Furtak Emilia

             

            II miejsca dla klasy VI:

            Biernat Magdalena, Pietrzyk Jakub, Wojciechowski Patryk

             

            II miejsca dla klasy VIII :

            Redka Konrad, Haczyk Alicja, Paszczak Wojciech

             

            Pani Dyrektor Grażyna Patrzałek wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody i złożyła gratulacje za pięknie wykonane kolorowe palmy.

            Jeszcze raz gratulujemy Wszystkim niezwykłych pomysłów, pięknie wykonanych palm oraz wielkich talentów artystycznych.

            Ks.Krzysztof Irla

             

             

             

          • Wyjazd do Pacanowa

          • W związku z Międzynarodowym Dniem Teatru w dniu 24.03. 2023 r. uczniowie klas I - III wraz z opiekunami udali się do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie na spektakl pt. ,,Dzwonnik z Notre Dame", w wykonaniu aktorów teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Ponadczasowa historia Quasimodo i cyganki Esmeraldy na tle paryskiej Katedry Notre Dame, to opowieść o wielkim uczuciu, oddaniu, lojalności i nietolerancji. ,,Dzwonnik z Notre Dame" to imponujące widowisko z elementami dobrego humoru wzbudzające zainteresowanie dzieci i młodzieży. Ogromnym atutem widowiska był zbudowany fragment fasady Katedry Notre Dame, a także unikatowe kostiumy. Aktorzy śpiewali na żywo do nagranej muzyki orkiestry symfonicznej. Dodatkowo przedstawione zostały: aspekty tolerancji ,, nie oceniaj kogoś po wyglądzie i zamożności portfela" oraz wartości edukacyjne, aby dziecko nie rozmawiało z obcymi. Po spektaklu przyszedł czas na zabawy w Edukacyjnym Parku Bajki. Radosne opowieści i uśmiechy dzieci podczas powrotu autokarem do szkoły były z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

            Barbara Janik

          • Spotkanie z dentystą

          • We wtorek, 28 marca, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczniowie klasy 8a i 8b spotkali się ze stomatologiem Dawidem Rajczewskim. Zaproszony gość przybliżył naszym ósmoklasistom jak wyglądają studia na kierunku stomatologia oraz opowiedział o codziennje pracy stomatologa.

             Anita Machniak

        • Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
          • Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          • 29 marca w naszej szkole odbyły się  eliminacje  gminne, Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasem “Młodzież zapobiega pożarom”. Przedstawicielem z ramienia PSP z Buska Zdroju był, młodszy brygadier Piotr Dziedzic. W Turnieju brało udział 14 zawodników z ZPO Tuczępy i ZPO Niziny, w dwóch grupach wiekowych Gr. I – klasy I-IV i Gr.II  - klasy V – VIII.  Test w grupie młodszej zawierał 20 pytań zaś w grupie starszej 30 pytań. Po sprawdzeniu testów okazało sie, że konieczne  były dogrywki w obu grupach. Po ostatatecznym przeliczeniu punktów do etapu powiatowego zakwaifikowali się następujący uczniowie:

             

            Gr. I

            I miejsce – Klaudia Haczyk kl.IV

            II miejsce – Oliwia Tarłowska kl. IV

            III miejsce – Amelia Kogut – kl.  IV

             

            Gr. II

            I miejsce – Paulina Lech kl.V

            II miejsce – Julia Sieruga kl. V

            III miejsce – Kacper Żal – kl. VIIIa

             

            Wielkie gratulacje dla wszystkich i powodzenia na eliminacjach powiatowych.

             

            Galeria zdjęć 

             

             

                                                                                               Edyta Stefańska

        • Z wizytą w OSP w Tuczępach
          • Z wizytą w OSP w Tuczępach

          • Wizyta uczniów biorących udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuczępach.

            Druh Zbigniew Haczyk zaprezentował nam cały sprzęt ratowniczo-gaśniczy, będący na wyposażeniu jednostki

            Serdecznie dziękujemy!

        • logo Fundacji Nasza Ziemia
          • Konkurs dla szkół - zgłoś pomysł na ekologiczny projekt i wygraj grant dla swojej szkoły!

          • Szanowni Państwo, 

            Fundacja Nasza Ziemia we współpracy z firmą Procter & Gamble ponownie zachęca do udziału w projekcie edukacyjnym "Czysta Ziemia".  W kolejnej odsłonie projektu  szkoły z całej Polski mogą wziąć udział w konkursie ”Szkolny Projekt dla Klimatu”, w którym do wygrania jest aż 20 grantów w wysokości 2.000 zł! 

            Konkurs grantowy!

            W konkursie można zgłosić projekt przyczyniający się do poprawy środowiska naturalnego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na te działania, które są odpowiedzią na występujące obecnie na świecie zmiany klimatyczne. Najlepsze projekty otrzymają grant w wysokości 2 000 zł z przeznaczeniem na realizacje zaproponowanego pomysłu.

            Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

             

            1. Wymyśl swój ekologiczny projekt przeciwdziałający zmianom klimatycznym występującym na świecie, który możecie zrealizować w szkole,
            2. Pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony konkursu https://www.naszaziemia.pl/czystaziemia/,
            3. Pomysł przenieś na papier, uzupełniając wszystkie miejsca w formularzu,
            4. Wydrukuj formularz, podpisz, zeskanuj,
            5. Wyślij do nas na adres: konkurs@naszaziemia.pl.

             

            W konkursie przewidziano aż 20 grantów. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 kwietnia 2023.

            Powodzenia!

            Więcej informacji na stronie: https://www.naszaziemia.pl/czystaziemia/

             

             

            Edukacja ekologiczna

            Zachęcamy do skorzystania z nowych i odświeżonych materiałów edukacyjnych opracowanych przez zespół ekspertów w programie „Czysta Ziemia”. Materiały doskonale wpisują się w cele podstawy programowej kształcenia ogólnego i mogą pełnić funkcję wspierającą edukację ekologiczną w klasach I-VIII szkoły podstawowej. Ich realizacja pomaga wdrażać codzienne ekonawyki co w perspektywie czasu pozwoli przyhamować postępujące zmiany klimatyczne na Ziemi.

            Materiały są udostępniane bezpłatnie na stronie:

            https://www.naszaziemia.pl/czystaziemia/

             

             

            Partner projektu

            Procter & Gamble to globalna firma, której produkty goszczą w domach 5 miliardów ludzi na całym świecie, pomagając im w codziennych czynnościach. To jedna z największych firm z sektora FMCG na świecie m.in. środki higieny osobistej, kosmetyki i środki czystości. Firma jedno z najbardziej rozbudowanych portfolio marek, są to m.in: Always®, Ariel®, Fairy®, Gillette®, Head & Shoulders®, Oral-B®, Pampers®. W Polsce firma obecna jest od 1991 roku. Przedsiębiorstwo prowadzi wiele działań promujących odpowiedzialną konsumpcję i kształtujących świadomość ekologiczną konsumentów.

             

            www.pl.pg.com

             

            Organizator: Fundacja Nasza Ziemiaul. Żurawia 6/12, 00-503 Warszawa Zarzad Fundacji Nasza ZiemiaAdres korespondencyjnyul. Robotnicza 42 A, 53-608 Wrocław

        • kolaż zdjęć - kolorowe marzanny ustawione w holu
          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Po miesiącach zimowego marazmu i uśpienia wraca nowa energia - przyroda budzi się do życia, a na placach, ulicach czy podwórkach widać coraz więcej uśmiechniętych osób.

            W Pierwszy Dzień Wiosny w pięknych, wiosennych strojach uczniowie powitali Wiosnę na szkolnych korytarzach. Dominował kolor zielony i żółty, jak przysłało na tę porę roku. Tradycyjnie już dzieci i młodzież z ZPO w Tuczępach przemaszerowała ulicami Tucząp w wesołym i głośnym orszaku. Nie wystraszył nas padający  marcowy deszcz. Wiosenny korowód gromkimi okrzykami żegnał zimę, przywołując wiosnę, a najgłośniej czyniły to niestrudzone przedszkolaki.

             

            Kolejnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny były szkolne konkursy „Mam Talent”oraz „Familiada”. Kilkunastu odważnych uczniów zaprezentowało swoje wszechstronne umiejętności. Wysłuchaliśmy zdolnych wokalistów- Maja Stolarek, Lena Grosicka, Wiktoria Trześniewska, Emilia Maruszewska, Monika Bławat, Wiktoria i Nikola Sadłocha, Wiktoria i Nikola Marek oraz Antek Kucharczyk i Adam Żal w niezwykle teatralnym występie. Mieliśmy możliwość wysłuchania recytacji wiersza w wykonaniu Natalii Amanowicz oraz obejrzenia wspaniałych pokazów tanecznych Asi Bieniek i Amelii Bławat.

            „Familiada”, w której zmierzyły się drużyny Dziewczyn oraz Chłopców, dostarczyła nie tylko salw śmiechu, ale także prawdziwych emocji. 

            Wspólnie z wychowawcami grup przedszkolnych i klas Samorząd Uczniowski zorganizował także "Dzień bez plecaka". Tego dnia uczniowie spakowali swoje książki i zeszyty we wszystko, w co tylko chcieli, oprócz plecaka czy torby. Ich kreatywność nie miała granic. Na szkolnych korytarzach „królowały” sklepowe koszyki, turystyczne lodówki, własnoręcznie wykonane pojemniki, skrzynki na narzędzia, szuflady, a nawet wózki dla niemowląt. Niektóre "nosidła" były na tyle oryginale, że aż szkoda, iż taki dzień przypada tylko raz w roku. 

            Organizatorem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny był Samorząd Uczniowski pod opieką p. Klaudii Pałki.

             

            Klaudia Pałka

             

            zdjęcia przemarsz z marzanną

        • BON TURYSTYCZNY
          • BON TURYSTYCZNY

          • Drodzy Rodzice!

            Warto pamiętać, że został tak naprawdę ostatni weekend, by wykorzystać 500 zł z Polskiego Bonu Turystycznego 2023, którego ważność kończy się 31 marca. Rodzice którzy nie wykorzystali bonu turystycznego mogą to zrobić do końca marca.

            Środki z bonu turystycznego można przeznaczyć na przedpłatę usługi turystycznej czy noclegowej, która zostanie zrealizowana po tym terminie, np. w trakcie tegorocznych wakacji.

            Polski Bon Turystyczny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1 tys. Bon turystyczny przysługuje nie tylko rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, ale również rodzicom dzieci urodzonych w ubiegłym roku między 1 października, a 31 grudnia, którzy wniosek o 500 plus złożyli w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin dziecka.

            Jak aktywować bon turystyczny? Aktywacja świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Wystarczy, że po zalogowaniu na swoim koncie PUE rodzic uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon, otrzymując unikalny 16-cyfrowy numer. Podczas opłaty bonem należy go podać, po czym opiekun SMS-em otrzymuje indywidualny kod, którym potwierdza transakcję. Aktywować Bon można także w oddziale ZUS.

             

            Źródło: https://www.gov.pl/web/gov/polski-bon-turystyczny---dla-dziecka

          • Spektakl teatralny "Calineczka"

          •  

            W czwartek 02.03.2023 r. uczniowie z klas I – III wraz z opiekunami miały przyjemność udać się do Domu Kultury w Staszowie na spektakl teatralny ,,Calineczka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

            Spektakl oparty był na znanej baśni H. Ch. Andersena. Piękne widowisko słowno – muzyczne opowiadało o przygodach malutkiej dziewczynki Calineczki, która wyrusza w świat, by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia. Wędrując przez rozmaite krainy odwiedza miejsca miłe, przytulne i słoneczne, ale także mroczne i niesympatyczne. Na swojej drodze spotyka istoty przyjazne, ale i złe. Losy Calineczki układają się w opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym i wzajemnym szacunku.

            Aktorzy wspaniale oddali charakter postaci w które się wcielali . Piękna sceneria, barwne stroje, ciekawe teksty aktorów przeplatane były wesołymi, rytmicznymi piosenkami i tańcem. Baśń dostarczyła wszystkim przybyłym widzom nie tylko rozrywki , ale miała także duże walory wychowawcze. Uczyła akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona zło.

            Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile , które pozostaną na długo w ich pamięci. Brawa na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia.


             

          • Spotkanie uczniów klas 8 z kosmetologiem

          • W ramach doradztwa zawodowego naszą szkołę w piątek 10 marca odwiedziła Pani kosmetolog –  Żaklina Borycka - Złotnik, która spotkała się z uczniami klasy 8a i 8b. W trakcie spotkania opowiedziała uczniom o swoim zawodzie oraz wyjaśniła czym różni się praca kosmetyczki od kosmetologa. Uczniowie mogli dowiedzieć się jaką drogę nauki powinni wybrać, aby móc w przyszłości wykonywać ten zawód. Pani Żaklina  podkreśliła także, jak ważne są predyspozycje oraz nieustanne samokształcenie i nauka w celu zdobycia nowych umiejętności i certyfikatów potrzebnych w ciągle rozwijającej się dziedzinie. Oglądając kolejne slajdy prezentacji uczniowie mogli dostrzec, że kosmetolog to zawód wymagający dużego zaangażowania oraz kreatywności.  Nasz gość opowiadał bardzo ciekawie, przez co zachęcił uczniów do zapoznania się szerzej z tym zawodem i troski o zdrowy wygląd i styl życia . Serdecznie dziękujemy za spotkanie. Cieszymy się, że mogliśmy bliżej poznać ten zawód.

            Anita Machniak

          • Spotkanie uczniów klas 8 z terapeutą uzależnień

          • Dnia 02 marca 2023r., w naszej szkole gościliśmy Pana  Zbigniewa Olekawę – certyfikowanego specjalistę terapii uzależnień. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VIII.

            Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z rzetelną wiedzą na temat substancji psychoaktywnych, obalenie niebezpiecznych stereotypów dotyczących zażywania narkotyków i dopalaczy, przekazanie wiedzy o środkach uzależniających, sposobach ich działania, bezpośrednich zagrożeniach związanych z sięganiem po te substancje.

            Pan terapeuta omówił niebezpieczeństwa wynikające z zażywania środków psychoaktywnych – alkohol, narkotyki, ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy. Udzielił wielu wskazówek jak zachować się w różnych  sytuacjach. Informacje były poparte konkretnymi przykładami z życia Pana Zbigniewa i wieloletniej praktyki zawodowej. Uświadamiał także młodzieży, jak wielkie znaczenia mają własne decyzje, zachęcał do podjęcia osobistych postanowień związanych z życiem wolnym od środków psychoaktywnych. Właśnie dlatego tak istotna jest profilaktyka oraz promowanie wiedzy o destrukcyjnym wpływie używek zarówno na rozwój i organizm młodych ludzi, jak i na ich kontakty z rówieśnikami oraz rodziną. Powszechna dostępność nielegalnych substancji odurzających, jak narkotyki i dopalacze sprawia, że zarówno dzieci jak i młodzież mogą je bardzo łatwo zdobyć.

            Większość uczestników wyraziła zadowolenie z udziału w spotkaniu, atmosfera była przyjazna, uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które otrzymywały odpowiedzi od prowadzącego. Była to bardzo cenna lekcja profilaktyki. Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania z przekonaniem, że trzeba być w życiu rozważnym, ponieważ od tego zależy ich przyszłość.


            Aneta Tutak

        • Opłata za żywienie za marzec 2023
          • Opłata za żywienie za marzec 2023

            • Opłata za żywienie za marzec 2023

            • Szkoła

              zupa 23 dni x 2,50 zł = 57,50 zł

              herbata 5 zł

              razem 62,50 zł 

               

              Przedszkole

              7 zł dziennie

               

              W bieżącym roku szkolnym opłatę za herbatę i zupę należy wpłacać na konto:

              Szkoła Podstawowa w Tuczępach

              nr konta 64 8519 1015 0020 0207 1042 0005

              w tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko dziecka oraz miesiąc dożywiania

              Wpłaty mają być dokonane do 15-go każdego miesiąca.

        • 8 marca Dzień Kobiet - wyjście uczniów z życzeniami do lokalnej społeczności
          • 8 marca Dzień Kobiet - wyjście uczniów z życzeniami do lokalnej społeczności

          •  

            “Na Dzień Kobiet  Tobie dam kwiatek róży, który sam zerwałem z serca dna, dla Ciebie dziś. Przyjmij proszę zachwyt ten, co w zapachu ukrył się. Piękne święto uczcić chcę, dziś Twój dzień…”

                      Ze słowami tej piosenki i tradycyjnym sto lat, dziś w Dniu Kobiet chłopcy z naszej placówki, jako przedstwiciele męskiej części społeczności szkolnej udali się do okolicznych instytucji, aby w ten niecodzienny sposób złożyć życzenia wszystkim paniom. Było ogromne zaskoczenie, były łzy wzruszenia i dużo ciepłych słów podziękowania. Szkoda tylko, że tak wyjątkowy dzień, nie trwa cały rok.

    • Kontakt

      • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Tuczępach
      • 413533142
      • Tuczępy 33 28-142 Tuczępy woj. świętokrzyskie Poland
      • Gmina Tuczępy Tuczępy 35 28 – 142 Tuczępy
      • Świętokrzyski Kurator Oświaty
      • 6551971139
      • 260630343
      • C.V. zawierające dane osobowe przysłane poza okresem rekrutacji będą automatycznie kasowane przez administratora poczty.
      • ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA I PRZEDSZKOLE W TUCZĘPACH Skrzynka urzędowa Adres do e-Doręczeń: AE:PL-95949-80829-UFTFE-18
      • xx
  • Galeria zdjęć

      brak danych