• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w czwartek - 1 września 2022r.

8.00 – Msza Św. w kościele parafialnym w Tuczępach.

9.00 – Inauguracja roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej i dzieci z Przedszkola na placu szkolnym przed szkołą.

Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie Szkoły oraz dzieci z Przedszkola rozejdą się ze swoimi wychowawcami do przypisanych klas.

1 września będzie zorganizowany dowóz dzieci na Mszę Św. Trasa autobusu i godziny dojazdu pozostają takie same jak w ubiegłym roku.

Powrót autobusu około godz. 10.30.

Grażyna Patrzałek - Dyrektor ZPO w Tuczępach

• Podziękowanie

• Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Tuczępach oraz cała społeczność szkoły serdecznie dziekuje firmie Progress Eco z Dobrowa za wsparcie naszej szkoły poprzez przekazanie oryginalnych stojaków pod kwiaty.

Dziekujemy za Państwa życzliwość i niezwykłe zaangazowanie. Jednocześnie życzymy dalszego rozwoju dla Firmy. Podziekowania skladamy rownież dla Pani Klaudii Pałki, Przewodniczącej Rady Gminy, za pomoc w pozyskaniu stojaków.

• Wakacyjny konkurs - dyktando ze słuchu!

• Nawet w trakcie wakacji nie zapominajmy o ortografii!

Serwis Dyktanda.pl, popularyzujący znajomość ortografii poprzez organizowanie konkursów, zapowiedział tym razem zupełną nowość - dyktando ze słuchu! Ta funkcjonalność, od niedawna dostępna w serwisie, piewszy raz znajdzie zastosowanie w konkursie.

Uczestnicy będą mieli za zadanie zapisać bezbłędnie treść, którą usłyszą na nagraniu. Oceniana będzie również interpunkcja oraz prawidłowe rozpoczynanie wyrazów - od małej lub dużej litery. Co ważne, nagranie będzie można dowolnie zatrzymywać, przewijać i odtwarzać tyle razy, ile dana osoba będzie potrzebować.

Wakacyjne dyktando 2022 rozegrane zostanie w czwartek 11 sierpnia o godzinie 18:00.

Zapisać można się na poniższej stronie: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-wakacyjne-2022

Konkurs nie jest adresowany do żadnej konkretnej grupy wiekowej. Wszyscy będą mile widziani i wszyscy powinni się świetnie bawić - dorośli, młodzież i dzieci!

Nagrodami w konkursie będą vouchery na naukę języków obcych lub na korepetycje online w serwisie Tutors.live.

Już teraz dołącz bezpłatnie do grona uczestników. Powodzenia!

Z poważaniem,

Zespół Dyktanda.pl