• Tydzień Bibliotek

• W ramach Tygodnia Bibliotek  nasza biblioteka odświętnie “ubrana”  serdecznie zaprasza wszystkich do odwiedzin.  Tegoroczny tydzień obchodzimy pod hasłem “Biblioteka – świat w jednym miejscu”, przy specjalinie przygotowanym stanowisku Edu Globus odpowie wam na wiele pytań dotyczących całego świata. Dowiecie się na jakim kontynencie leży wybrane państwo, jaka jest jego powierznia, liczba ludności, stolica i jaka waluta tam obowiązuje, posłuchacie również  hymnu danego państwa. Można również wylosować pytanie i odpowiedzieć na bajeczną zagadkę, rozwiązać rebus czy krzyżówkę, odbędą się również spotkania z przedszkolakami na którch postaramy się odpowiedzieć n a pytanie “Czy inny znaczy gorszy?”. Za każdą prawidłową odpowiedź będzie nagroda. Serdecznie Zapraszamy:)

Edyta Stefańska

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju.

Nasz biblioteka włączyła się w obchody tego święta poprzez organizację spotkań z najmłodszymi. Wszystkie grupy przedszkolne mogły dzięki temu dowiedzieć się jak zbudowana jest książka, opowiedzieć o swoich ulubionych książeczkach i ich bohaterach, były zagadki dotyczące postaci z bajek, piosenka „Mądra Rzeka” – Babci Gruni a na koniec każdy mógł wcielić się w autora oraz ilustratora i sam wykonać mini książeczkę. Dzieciaki bardzo uważnie wysłuchiwały kolejnych etapów powstawania książki,  wspaniale odpowiadały na bajkowe zagadki, ale największą frajdę sprawiła im ich pierwsza własnoręcznie wykonana książeczka. Było bardzo miło, radośnie i twórczo.

Edyta Stefańska