• 2022/23 listopad

• Galeria zdjęć  #Labolatoria Przyszłości - listopad 2022

Tydzień 1

31.10.2022 - 4.11.2022

Zapoznanie z działaniem drukarki 3D na zajęciach dodatkowych "Laboratorium Przyszłości - Algorytmy i programowanie" w klasie 8b oraz drukują gotowy projekt.

Na zajęciach dodatkowych uczniowie 8a korzystają z klocków Lego.

Uczniowie klasy szóstej na zajęciach algorytmy i programowanie wykorzystują zakupiony w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości aparat fotograficzny wraz z akcesoriami do wykonywania zdjęć w plenerze.

Na zajęciach Algorytmy i programowanie uczniowie klasy 5 montowali aparat na statywie. Wykonywali zdjęcia wokół terenu szkoły.

Anna Wilk

Uczniowie wykonali zdjecia za pomocą nowoczesnego aparatu fotograficznego łapiąc przy tym ostatnie chwile złotej polskiej jesieni.

Tydzień 2

7.11.2022 - 11.11.2022

Uczniowie klasy 8b korzystają z  drukarki 3D - drukują breloczki  na zajecich dodatkowych "Laboratorium Przyszłości - Algorytmy i programowanie", a także tworzą własne projekty w aplikacji Tinkercad.

Wykorzystanie pomocy na lekcji wychowania - fizycznego w klasie 8a.

Iwona Kapusta

Wykorzystanie pomocy na lekcji wychowania - fizycznego w klasie 8a.

Iwona Kapusta

Uczniowie klasy szóstej na zajęciach algorytmy i programowanie wykorzystują zakupiony w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości aparat fotograficzny wraz z akcesoriami do wykonywania zdjęć w plenerze- „Jesień w naszej okolicy”.

Klocki lego i wafle sprawdzają się również podczas zastępstw. Uczniowie klasy czwartej chętnie budują modele wg własnego pomysłu.

Anna Wilk

Zakupiony sprzęt z programu #Labolatoria Przyszłości jest również wykorzystywany podczas uroczystości szkolnych. Jeden z uczniów pracował na sprzęcie audio-video podczas akademii z okazji 11-go listopada.

Anna Wilk

Uczniowie klas 1-3 podczas zajęć świetlicowych.

Barbara Janik

Tydzień 3

14.11.2022 - 18.11.2022

Drukowanie projektów gotowych z aplikcji Tinkercad na zajecich dodatkowych "Laboratorium Przyszłości - Algorytmy i programowanie" w klasie 8b.

Uczniowie klasy 6 wykorzystali na zajęciach aparat fotograficzny oraz statyw.

Uczniowie klasy 8a wykonali koktajle owocowe na bazie przygotowanych przez siebie przepisów. Do ich wykonania wykorzystali sprzęt kuchenny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Tydzień 4

21.11.2022 - 25.11.2022

Drukowanie projektów gotowych z aplikacji Tinkercad na zajęciach dodatkowych "Laboratorium Przyszłości - Algorytmy i programowanie" w klasie 8b.

Uczniowie klasy czwartej projektowali ozdoby świąteczne w programie Tinkercad. Były to również pierwsze zajęcia na których uczniowie mieli możliwość obserwować pracę drukarki 3D.

Anna Wilk

Uczniowie klasy 8b wykonują konstrukcje z klocków Geo Sticks.

Tydzień 5

28.11.2022 - 2.12.2022

Wykorzystanie pomocy na zajęciach rewalidacyjnych.

Uczniowie klasy szóstej na zajęciach algorytmy i programowanie tworzą własny projekt w programie tinkercad oraz wykorzystują zakupioną w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości Drukarkę 3D drukują gotowe projekty.

Uczennice klasy 6  przy pomocy wypalarki do drewna wykonują bombki bożonarodzeniowe na zajęciach z wychowawcą.